| scorpiaX a întrebat:

As vrea sa merg la liceu, profil de mate-info din ce se da BAC-ul si cate/ ce ore si materii se fac?

Răspuns Câştigător
| TheYoungLady a răspuns:

Aici scrie tot ce trebuie sa stii, nu avea rost sa dau eu copy-paste :http://www.cdloga.ro/nou/?q=node/18

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

La "Matematică-informatică" dai examen SCRIS "obligatoriu" din Română şi Matematică!

Iar la proba la alegere a profilului şi specializării – proba E)d) – probă scrisă - poţi alege între : Fizica, Chimie, Biologie, Informatica; vezi Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

ÎNAINTE de acestea vei da ( obligatoriu ) COMPETENŢELE lingvistice si digitale :
* "proba A: proba orala - Proba de evaluare a competenţelor de comunicare orala în limba româna

* proba C: (proba orala, scrisa si
practica) - Proba de evaluare a competenţei lingvistice într-o limba de circulaţie internaţionala studiata în liceu

* proba D: proba scrisa/practica - Proba de evaluare a competenţelor digitale".

Asta, dacă NU se schimbă Metodologia/legislaţia până vei da tu BAC-ul :)

Toate cele bune.

| aXy99 a răspuns:

Vei da la matematica, informatica si romana. Posibil sa ai de ales intre biologie/fizica/chimie.

| Just4Joker75 a răspuns:

Vei da la Romana, Mateatica obligatoriu si ai la alegere a treia materie dintre Fizica, biologie sau chimie si se da din tot, toata materia

| ThePie a răspuns:

Pentru BAC ai:
-Romana
-Mate
-Info/Chimie/Bio/Fizica
-ceva compentente la engleza/franceza
Daca esti la intensiv info: http://www.cnpr.warpnet.ro/romana/mateinfo.htm
Daca esti la intensiv engleza o sa faci 4 ore de engleza in toti anii, info faci 1 ora in IX-X si 4 in XI-XII, restul e ca la intensiv info.