| HinaxYy a întrebat:

As vrea sa merg la Universitatea Bucuresti la Administratie si Afaceri, dar nu stiu ce specializare sa-mi aleg intre Administrarea Afacerilor si Marketing. ce credeti?

2 răspunsuri:
| Th3Striker a răspuns:

Daca ai "people skills" la un nivel inalt, cand iesi de la marketing ai o sansa in viata. Daca nu ai acele calitati de a convinge oameni, nu conteaza ce alegi, facultatea aia oricum produce muritori de foame si vanzatori la non-stopul de pe colt

| HinaxYy explică (pentru Th3Striker):

Atunci consideri ca daca aleg Contabilitate si informatica de gestiune sau Finante, banci e mai ok?