| scipianus a întrebat:

As vrea sa stiu daca exista printre voi cineva care stie germana, care a studiat(sau studiaza) la o universitate in Germania (studiaza in limba germana sau daca nu, oricum locuieste acolo si foloseste germana sa comunice mai usor si sa-si gaseasca un job) si care a invatat germana doar din carti (fara profesor). As dori sa stiu (NUMAI DE LA O ASTFEL DE PERSOANA) care ar fi acele carti din care poti invata foarte bine limba germana big grin (dau FUNDA bineinteles, dar daca mi se raspunde de catre o persoana descrisa mai sus tongue )

1 răspuns:
| el_1035 a răspuns:

Eu am invatat germana vorbind cu oamenii e aici... poti sa incerci lectii de pe net e ajuta sa inveti tot ce e mai important.