| dDeea97 a întrebat:

As vrea sa urmez o facultate dar nu stiu unde si pe ce domeniu. Am cunostinte de engleza si imi place matematica, ce sa fac?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poti face studiile de matematica in limba emgleza.

| Dendenys a răspuns:

Dacă esti sigura ca matematica îți place, atunci te-as îndruma spre 2 posibilități:Informatică in caz ca îți place aceasta materie sau evident Politehnica. Aș evita matematica simplu deoarece matematica te ajuta enorm dacă o combini cu alt domeniu(informatica, chimie, fizica etc)