| Raluu01 a întrebat:

As vrea un plan de analiza a operei epice in proza pentru clasa a7a, dar la nivel de olimpiada.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Nastia a răspuns:

Pai spui autorul,data cand a fost scrisa si unde a fost publicata. titlul, tema, apoi desfasori actiunea spunand cateva caracteristici ale personajului principal.la sfarsit spui de ce este interesanta,ce are neobisnuit sau ceva ca o incheiere, de exempul parerea ta despre text, nu stiu... sper ca am fost de folos.

1 răspuns:
| Raluu01 explică:

Vroiam sa spun gen :
1.Mentioneaza Autor si opera
2. Mentioneaza Indici de spatiu si timp
etc...