| unomdeosebit a întrebat:

Asa ca scoala romaneasca creste angajatul perfect nu un om pregatit de viata?

16 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Așa o fi dar eu cred că ești un exemplu ce vorbește de la sine!

| johnnny123 a răspuns:

Daca ai impresia ca refuzul tau de a invata si de a munci te face un om pregatit pentru viata, te inseli amarnic. Tu nu esti pregatit pentru absolut nimic, iar la un moment dat viata va sterge pe jos cu tine.

| unomdeosebit explică (pentru johnnny123):

Macar sunt un om liber

| unomdeosebit explică (pentru johnnny123):

Cand o sa fii de varsta mea o sa ai probleme de sanatate din cauza muncii si eu o sa o mai duc mult si bine

| johnnny123 a răspuns (pentru unomdeosebit):

Am trecut demult de varsta ta si inclin sa cred ca o duc mult mai bine decat ai tu sanse sa o duci vreodata cu atitudinea asta.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru unomdeosebit):

Si de ce nu calatoresti? A, stai. 400 de lei nu iti ajung nici sa pleci din sat.

| unomdeosebit explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Nu am nevoie

| gabicoo a răspuns:

După aproape un an de învățământ online școala românească a ajuns să producă analfabeți!

| DascaluIoan a răspuns (pentru gabicoo):

Nu spun că școala online e bună...dar nici înainte de școala online nu era plină țara de genii. Nu se înghesuiau românii ca angajați la NASA sau cercetători la MIT. Tot atâția analfabeți sunt.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Daca ajungi sa devii angajat perfect, esti suficient de inteligent cat sa fii un "om pregatit de viata". (probabil crezi prin asta ca e un om care stie sa faca mancare, sa isi plateasca taxele, sa puna bani deoparte - de parca trebuie sa te invete cineva sa faci chestii asa simple)

| unomdeosebit explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Angajatii perfecti sunt doar niste oameni supusi care nu gandesc pentru ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creste un om bun de nimic in general. O marionetă, un sclav al societății.

| Anuket a răspuns:

Nu.

| Eisenheim a răspuns:

Foarte bun sfatul tau, doar că noi nu santem chiar așa norocoși ca tine happy trebuie să muncim de dimineață până seara, pentru că Dumnezeu nu se ocupă cu bani și cu nimic ce ține de lumea asta, mă bucur că tu ești un exemplu de reușită, dar nu merge la toți să nu ne pese de nimic și să citim cărți happy

| unomdeosebit explică (pentru Eisenheim):

Nici eu nu citesc ca ma plictisesc dar de ce nu cautati si voi pe cineva cu bani este intrebarea sincer acum