| somebody a întrebat:

Asta este tara noastra sau a lor?

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

De regula sunt destul de discreta în afirmatii, fie in discutii, fie pe net, pentru că asa ne-a învătat societatea în care traim: sa ne fie frica de exprimarea propriilor pareri, pentru a apara drepturile unor gunoaie. Dar insă e prea de tot.
Trebuie gasita o solutie pentru a scapa de acesti indivizi lipsiti de scrupule. Da, de toti, să nu ne asumăm riscuri. Unul cate unul sau toti la un loc, nu conteaza. In situatia de fata nu ar trebui sa tinem cont de tolerantă şi drepturile omului. Drepturile vin cu RESPONSABILITATI. Asta ni s-a zis inca de cand am implinit 18 ani. Odata ce nu-ti respecti responsabilitătile iti pierzi şi drepturile. Tiganii nu respecta nimic, sunt niste paraziti care polueaza pe toate caile orice societate in care intra. Ei nu au valori şi nici principii. Ei nu sunt oameni. Singurul lucru care-i diferentează de animale este că au rautate in ei. De aceea ar trebui sa li se revoce drepturile. TOATE.

Cel mai mult ma ingrijoreaza influenta acestora asupra tinerilor romani...Deja multi romani s-au tiganit...acceptand manelele si viata fara noima a tiganilor... ei sunt in trend cu orice...la valoarea lor...kilogramele de aur de la gat, maini si urechi este direct proportionala cu prostia, aroganta si lipsa de respect... Oare nimeni nu indrazneste sa le ceara socoteala de valorile imense pe care le au agonisit fara munca ci doar prin inselaciune si furt?
De cate ori un interlop este chemat in judecata ...intra pe usa de la intrare si iese pe cea din dos...de ce? pentru ca intai tiganii au cumparat judecatorii si procurorii si apoi ii vinde... Vor vedea ca de mana lor vor pieri... Tiganii n-au mama... n-au tata... Ei nu viseaza decat o viata de lux si trandaveala...hotia,furtul si inselatoria...

Mereu se gaseste cate un tigan mai rasarit sa-si dea cu proasta parere ca nu toti tiganii sunt hoti şi criminali. Ei bine, în statistica, domnilor tigani, procentele apropiate de 100% se rotunjesc. Tiganii cinstiti se numesc în limbaj statistic "marja de eroare", si fie vorba intre noi, e o marjă a naibi de mică.

Imi e rusine că sunt roman. Nu pentru faptele comise de tigani sau gainari prin strainatate, fapte şi persoane cu care nu mă identific. Imi este rusine ca romanii cinstiti cu care ma identific nu au facut nimic sa puna punct acestor porcarii. Dar cand toata lumea e innebunita doar sa faca bani si mai multi bani, nu ai timp sa te gandesti la altceva. Uite de aceea imi este ruşine ca sunt roman.

15 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

A tuturor love struckNu?straight face

| Ben. a răspuns:

La ce te referi somebody?

| Ben. a răspuns:

Ze ata? o mishehu ganavleha hatmuna?

| Klara a răspuns:

A romanilor, cred thinking
Dar datoria lor e sa respecte si alte minoritati...totusi...si ei exista happy

| albastrel a răspuns:

Este tara tuturor big grin

| somebody explică:

Ei ne conduc...
Ante-scriptum – Vineri seara am oprit la o benzinarie ca sa alimentez scuterul (folosesc rar in perioada asta "decaportabila" caci cu motoreta e mai simpla viata in oras). Pun eu 3 litri fara plumb si intru sa platesc. In fata mea, o doamna.
Achita. Scot si eu banii din buzunar si n-apuc sa-i intind ca in incinta patrunde val-vartej un cocalar la vreo 40 de ani. Tricou Adidas, bermude Adidas, papuci Adidas, sapca Adidas, creier Adidas.
- Cine p. a mea si-a lasat motoreta aia la pompa ca a incurcat tot acolo?!"
- Eu. Dar de ce am incurcat?!" (Ma recunoaste dar dupa 3 secunde de pauza se decide sa nu lase garda).
- Pai de ce-ai lasat-o acolo?!

| somebody explică:

- Pai unde s-o las? Daca eram cu masina, unde o lasam pana achitam benzina?!
Benzinarul intervine si el :
- Cu ce a incurcat domnule?! Plateste si pleaca
- Pai ce p. a mea baaaaa! Am ajuns sa stau ca prostu’ dupa o motoreta?! Eu zic: Pai cine va pune? Stati ca desteptu’…
- Ma iei la misto?! Ce p. a mea!"Ies afara. Masina ghertoiului, un BMW X6, era parcat la milimetri de scuter. Zice :
- Poate mi-o zgarii. Nu i-am zgariat-o. Am plecat si m-am oprit dupa 200 de metri. Am tras pe dreapta si am plans protejat de casca. Da! recunosc! Am plans! Am plans pentru ca mi-am imaginat ce s-ar fi intamplat daca ar fi fost un roman obisnuit si nu "vedeta" de la televizor. M-ar fi omorat? Am plans pentru ca astia vor ajunge atat de multi incat ne vor ingropa. Am plans pentru ca pe ala nu-l va intreba nimeni din ce bani si-a luat BMW-ul. Am plans de ciuda ca ne vor strivi visele. Am plans pentru frate-meu care are nesansa de a creste langa ei. Am plans pentru ca am ajuns la decizia de a nu avea copii vreodata caci nu vreau sa traiasca in lumea astora. Caci lumea va fi a lor!
Nu va mintiti! Nu va amagiti! Va fi lumea lui Salam si a lui Guta! Lumea camatarilor, smenarilor, manelistilor, cocalarilor, burtosilor, nesimtitilor. Pentru ca nevestele si gagicile astora sunt mereu gravide! Pentru ca fiecare au cate 4-5 copii. Apoi m-am revoltat! Si m-am gandit ce mult mi-as dori sa am pistol legal, cu permis, si de cate ori se intampla sa dau peste un animal ca asta sa trec pe langa el s i sa-l injur in soapta de mama. El va lua foc si ma va lovi. Eu scot pistolul si poc! Direct in cap! Legitima aparare.Cat despre faptul ca astia fac copii, cu regret va spun ca usor-usor devin extremist in cel mai dur sens al termenului…

| narcis13 a răspuns:

E a urmasilor urmasilor nostri! laughing

| Luiza_4305 a răspuns:

Depinde. Tara noastra daca patrundem in "interiorul acesteia": istoria, romanul-autentic, credinta, valoarea tarii noastre, ceea ce ne defineste pe noi ca romani, insa daca observam,, exteriorul acesteia" vom vedea ca este,, tara lor" definita de: dezastru, superficialitate, bani, coruptie s. a. m. d
Nu, nu mi-e frica sa afirm asa ceva, ca doar asta-i realitatea daca ar fi alta as spune-o pe aceea, insa de ce sa camuflam adevarulwinking

| VladDu a răspuns:

Sharky88
Eu nu am inteles ce vrei sa spui cu "daca ascultam grasu xxl" etc

Tara este a noastra dar ei pun stapanire pe ea.

| frida0purple a răspuns:

A noastra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai baiatule, mai baiatule... tu unde ai trait pana acum?
Fugiti din Romaniaaaaaaa...nu mai stati... o sa va manance astia...
Vai de mama noastra de romani care suntem noi...
Unde sunt natioanlisti...cu vorbe de genul"Eu am o tara frumoasa, cum sa plec eu de aici... daca o sa imi vina dorul de romanica mea unde m-am nascut eu"
Helloooooooo... wake up!
Fugitiiiiiiiiiiiii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii cum zic spaniolii? tanto tiempo, tio, sin verte, como va? tara aia de care vorbesti tu, e de mult a lor, ha-haaaa, de unde vii? da, sa stii ca iti recomand alte bloguri daca ai chef de citit, bendeac face parte din generatia "mercedesului"cumparat de la alta cocalatitza sau pitzipoanca, cum vrei tu.bendeac vede viata dintr-un mercedes dacapotabil, daca vrei sa citeste despre cum e viata in romania, mai ales vazuta dintr. un scaun cu rotile, citeste http://bloguluninu.blogspot.com/ sau http://moshemordechai.wordpress.com/, baietii astia nu sufera nici de emisuni de divertismnet in care ploua cu bani de la cocalari si nici de mercedesuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A lor, sigur

| sharky88 a răspuns:

"Va jur! Stiu ca voi nu ati prea mers pe la scoala dar credeti-ma pe cuvant ca am facut biologie in liceu. N-o sa creasca niciodata floare sau bostan din ciment. Asa ca folositi un cornet."...frumos spus... daca asculty muzica gen Maximilian, Grasu xxl...iti dai seama k este tara lor