| denisman a întrebat:

Astazi am dat Evaluarea Nationala la Matematica, iar din obisnuinta am incadrat rezultatul la un exercitiu. Imi va fi anulata lucrarea?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde si la cine ajunge. Daca e vreun profesor mai de treaba poate trece cu vederea, daca e vreun panicat posibil sa sesizeze.

| LPCTSTR a răspuns:

Cu siguranţă.
Este semn în toată măsura, semn care îţi va anula exmenul.

Răspuns utilizator avertizat
| LPCTSTR a răspuns (pentru sickkkkkk666):

Pentru cei care corectează.
Totuşi, dacă a tăiat acel semn, există şanse să nu i se anuleze examenul.

Răspuns utilizator avertizat
| LPCTSTR a răspuns (pentru sickkkkkk666):

Stai, unde am pomenit de judeţe şi restul?
Asta e, roagă-se la D-zeu şi poate nu i se întâmplă nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu acum 4 ani am mâzgălit în loc să tai cu o linie și n-am pățit nimic. S-ar considera semn da se trece cu vederea, nu sunt profii nebuni să te ruineze așa. Chestia cu semnele e ca să nu te facă să desenezi tâmpenii.

| Ionut58282856 a răspuns:

Stai linistit laughing)) Nu crede tot ce spun profesorii, sunt stresati. Asteapta sa vezi la facultate ca nu iti zic nimic daca injuri

| Xaya a răspuns:

Da... S-ar putea sa fie anulata. Supraveghetorii de la noi ne schimbau foaia imediat daca vedeau ceva asemanator. Puteai sa tai de exemplu cu o linie orizontala, nu cred ca se mei lua in considerare semn, parerea mea. La noi o fata a pus in loc de 4/6, 4 radical din 6, si a inceput sa planga pentru ca se considera semn.