| SingleForOne a întrebat:

Atestatul la limba engleza se scrie in romana sau in engleza? As fi zis ca se scrie in engleza, dar am cautat modele de atestat, si aproximativ toate sunt scrise in romana.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

De regula, atestatele de limba sunt valabile in tara unde se elibereaza, ca urmare se scriu in limba oficiala a tarii.
Exceptiile sunt atestatele cu valabilitate internationala care se elibereaza in mai multe limbi sau doar in limba atestata.

1 răspuns:
| WhiteLife a răspuns:

Eu l-am făcut în engleză. Modelele de pe net nu sunt cine știe ce. Întreabă profesorul și daca știi colegi care ai terminat în anii trecuți, întreabă-i si pe ei.