| RAY a întrebat:

Ati citit cartea Mein Kampf, ce ati inteles voi?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, mai multe.
El și ai lui au creat Die Braune Batalionen, Sturmabteilung ca să se bată pe stradă cu Rot Frontul, cu comuniștii, căci atunci când ieșeau și unii și alții pe stradă, se termina cu capete sparte.
Așa că atunci când i-a pus la popreală prin lagăre la reeducare, le-a făcut un bine necesar.
În al doilea rând mi-a plăcut constatarea lui, că făcea discursuri la berărie. Trebuie să le faci seara, că atunci oamenii sunt mai receptivi. Cu berica în ei nu e suficient, trebuie să fie și un pic în stare alfa, să le intre bine la tărtăcuță.
Apoi istoria e scrisă de învingători. Am văzut pe You Tube povestea unuia care a scris o prezentare istorică imparțială despre Hitler, bazată doar pe documente de arhivă, nimic inventat de el. Ceea ce a dezvăluit el, nu se potrivește deloc cu istoria oficială. Apoi omul povestește ce a pățit în viață fiindcă și-a permis să publice o asemenea carte. Se sparie gândul.
Așa că.