| martutza a întrebat:

Ati citit La Rascruce de Vanturi de Emily Bronte? Cum vi se pare?

Răspuns Câştigător
| zamolczezingri31 a răspuns:

Este un roman-drama, mai mult de dragoste decat de aventuri.Eroina principala este chiar sora autoarei, Anne Bronte...Este o carte superba pe care ti-o recomand cu caldura...

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Frumoasa pana la final.Cum mai happy-end?thinking
Nu se poate asa ceva.Era mai frumos daca era un sad endbatting eyelashes

| Alina a răspuns:

E frumoasa, desi ma asteptam la mai mult romantism happy

| cmm a răspuns:

Am citit-o pe nerasuflate, inainte de a vedea filmul, cartea e nemaia, la o anumita varsta, mi-am creat propriile mele imagini, de adolescent. E o carte puternica, ecranizarile m-au dezamagit foarte mult, nici una se se suprapunea peste emotiile create de lectura. merita recitita.

| asya a răspuns:

Am citit doar jumătate din ea.Sincer pe mine cartea m-a plictisit. Poate să spună oricine că e o adevărată capodoperă, deoarece gusturile nu se discută, iar pe mine nu m-a prins cartea.Prea multă monotonie după părerea mea.Am citit cărți mult mai bune...

| Ana-Maria94 a răspuns:

Da, e interesanta carte... e una din preferatele mele.marita citita:X

| elle_1922 a răspuns:

Mie mi-a placut mult...

| hominid dreak a răspuns:

Am vizionat filmul.Este o capodopera.

| mariuspolizei a răspuns:

E o carte foarte frumoasa. E mai complicata povestea dar merita citita