| momo a întrebat:

Ati citit Mara? Daca da ...cum vi s-a parut?

7 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Am citit romanul Mara de Ion Slavici. Romanul Mara este cel mai reusit roman al lui Slavici si unul dintre cele mai bune romane romanesti. Personajul principal este Mara o femeie vaduva cu doi copii, care intelege ca singura cale de a razbi si-a domina este puterea banului.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am citit-o este foarte frumoasa, mie mi-a placut.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Superba

| deutSa a răspuns:

Da am citit ca ne-a cerut la scoala.Este o carte cat de cat interesanta, dar nu pe placul oricui!

| anonima122 a răspuns:

Eu am 12 ani si am citit-o este super mai vreau sa i citesc o data

| мίCøтSα a răspuns:

Da am citit-o este foarte frumoasa,mie mi-a placut.happy