| JjJjH9 a întrebat:

Ati putea sa imi recomandati o carte buna pentru lectura?

Răspuns Câştigător
| KidDo_4008 a răspuns:

Depinde de gusturile tale. Mie mi-ai placut foarte mult cartile scrise de Dan Brown. Codul lui DaVinci, Ingeri si Demoni, Conspiratie, Simbolul Pierdut. Ti le recomand cu placere happy

14 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Amintiri din copilarie de ion creanga

| Ciprian a răspuns:

``Toate panzele sus``
``Ciresarii``

| Bitzy a răspuns:

Buna! Depinde si ce fel de persoana esti! Cartile nu se aleg usor.Pe mine ceea ce ma captiveaza pe tine poate te plictiseste! Uite eu am citit niste carti de groaza Goosebumps, http://i29.tinypic.com/28ldlsp.jpg Se numeste "Sange de monstru''
As mai vrea sa citesc si ''Codul lui Da Vinci''.
Imi pare rau ca singura mea sursa de carti este biblioteca scolii:((

| magicianul19 a răspuns:

Depinde de cati ani ai.
micul print antoine de saint exupery-http://www.scribd.com/doc/11609771/SaintExupery-Micul-Print
alchimistul paulo coelho-http://www.scribd.com/doc/327291/PAULO-COELHO-ALCHIMISTUL

| SensiBlu a răspuns:

Omul de aur de Jokai mor sunt 2 volume dar e super interesanta cartea. dupa ce o citesti imi lasi si mie un mesaj pe privat sa imi spui parerea ta despre carte?big grin

| mary123 a răspuns:

Talida, Proprietatea unei doamne, Femeia in alb

| Skittles19 a răspuns:

Crima si pedeapsa...amandoua volumele

| Papusa_1623 a răspuns:

"Elevul Dima dintr-a saptea" – Mihail DrumeS. Mie mi-a placut foarte tare, incearca sa o citesti.pa:*

| Emi_3041 a răspuns:

Laleaua neagra- Alexandre Dumas
Chinese Cinderella- Adeline Yen Mah ( nu stiu sigur daca exista si in limba romana )
Oliver Twist- Chrarls Dickens
Zeii din legendele Olimpului
Enigma Otiliei- George Calinescu
Mandrie si prejudecata- Jane Austen
Romeo si Julieta

Pe mine m-au impresionat foarte mult primele doua happy Depinde ce preferi.

| ChristineLoveYa a răspuns:

Cuore-Inima de copil
este o carte foarte frumoasa pentru toate varstele... sper sa iti placa...
funda?
puncte?batting eyelashes

| JjJjH9 explică:

Merci mult tuturor. neaparat voi lectura din cartile pe care inca nu am avut ocazia sa le citesc.

| DorinHV a răspuns:

Nu stiu ce fel de carti preferi. Dar mie mi-a placut "Cel mai bogat om al pesterilor" de Marilyn Tooker. E de aventura. Mie mi s-a parut buna, desi este scurtuta (160 de pagini)

Succes!

| Vannilla a răspuns:

Enigma otilie, doua loturi

| beny_9897 a răspuns:

Pe aripile vantului de margARET MICHEL