| anonim_4396 a întrebat:

Atunci când vă certați cu cineva,și el,ea vă zice,,nu tac, că nu zici tu ce să fac"ce îi răspundeți?

6 răspunsuri:
| Redhead6 a răspuns:

Cel mai bine este sa taci tu si sa va calmati. Cu cearta nu rezolvi nimic, ba chiar se pot spune chestii pe care nu le mai intorci si nu mai poti salva relatia cu persoana aia. Iti recomand sa incerci o discutie de impacare, calma in care sa va spuneti problemele si sa gasiti solutii.

Răspuns utilizator avertizat
| Iote a răspuns:

Nu raspunzi. Taci tu ca sa se calmeze.

| 4ndr33y a răspuns:

"Esti tare in gura ca patentul!"

| Mario727272 a răspuns:

A pai ba frate sa-ti zic cum fac eu daca cineva imi zice mie ca nu e treaba mea sau nu imi spui tu mie ce sa fac ii zic in felul urmator:Fai ce vrei ca mie nu imi pasa eu am incercat sa te ajut sau, o ba da iti zic sper ca te-am ajutat sal

| Bizon95 a răspuns:

Daca cearta e intre OMANENI si nu niste gaini care arata ca oameni, adica fiecare asculta argumentele celuilalt si nu doar se cearta ca, chiorii, atunci chestia asta nu o sa apara

iar daca apare, atunci respectivul/respectiva nu mai are argumente si incearca sa castige schimband subiectul care e O IMBECILITATE ABSOLUTA pentru ca mai devreme sau mai tarziu cearta v-a escalada

si atunci poti sa ii spui "vino cu argumente sau ne despartim pentru ca o sa ne certam ca, chiorii toata viata"

a fost aici unul, pe care l-am facut de rahat, ca eu am spus SI DOVEDIT cu argumente clare ca in ww2 sua a fost disperata sa intre in razboi asa ca AU PRODUS atacul de la Pearl Harbor, si cum lui nu ii suna bine asta, s-a legat NUMAI de persoana mea, nici un argument istoric... OARECARE!
asa, ca, cand am vazut ca nu am cu cine vorbi, si eu m-am legat NUMAI de persoana lui, ca era clar ca nu vrea sa... nu sa acepte, ci sa verifice ce spun eu, asa ca se certa doar ca sa nu piarda!