| Losnams a întrebat:

Au vreo importanta mustrările scrise din liceu la ceva? Poate sa ma refuze la facultate pentru ca am asa ceva? Ps:nu vreau academie

9 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Nu ii pasa nimanui de ele, nici acar scolii in masura in care nu mai ai alte abateri. Mustrarile sunt un pas intermediar pana la o sanctiune.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu au efect.

| Sonia822 a răspuns:

Scrise unde?

| Losnams explică (pentru Sonia822):

Habar nu am. Deci nu sunt scrise nicăieri?

| Sonia822 a răspuns (pentru Losnams):

Pai la absolvire iti da diploma si suplimentul la diploma. Atat. Mustrarile sa nu-ti aduca insa scaderea notei la purtare. Iar la academie trebuie sa ai de la 9 in sus. Daca ai sub 9, risti sa nu poti depune dosarul de inscriere, pentru ca nu te incadrezi in cerintele minime obligatorii. Nu mai stiu acum cum se clculeaza, dar cred ca pe fiecare an nu trebuie sa ai la purtare sub 9! Verifica totusi. Sunt licee unde au si regulamente interioare, la 10 absente, pac scade nota la purtare. Deci atentie mare. Cateva absente iti pot periclita viitorul. Mai bine iei note mici, decat sa ai absente.

| Losnams explică (pentru Sonia822):

Păi o mustrare scrisă fara notă scăzută la purtare are vreo importanta?

| Sonia822 a răspuns (pentru Losnams):

NU. N-apare nicaieri happy