| vallerya a întrebat:

Autori si opere AMERICANE care merita citite... si cu tot cu link, va rog...

2 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Nu prea exista americani care merita cititi. pina la urma titul de imperiul raului li se cuvine, iar toate "operele" lor sunt doar pervertirea artei pina la nivelul Britney Spears.

| vallerya explică:

Thealchemist. si totusi sunt sigura ca sint... am nevoie pentru ca merg peste o luna in sua si vreau sa ma familiarizez cu literatura americana pe care va trebui s-o studiez. de curind am citit "O tragedie americana" si pot sa spun ca mi-a placut mult