| Florin458 a întrebat:

Aveti idee ce produse traditionale romanesti pot fi prezentate la un targ de profil? De preferat produse preparate si nu produse gen branza sau sunca.

2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

De ce fel de profil? Alimentar, animale, industrie casnica?
Presupun ca alimentar din exemplul tau. Iar branza si sunca SUNT produse preparate, nu materie prima. Materia prima pentru branza este laptele, iar pentru sunca, carnea cruda a animalului.

| Florin458 explică (pentru Yuoia):

Sunt la Agronomie si acest targ face parte din examenul unui obiect numit marketing.Trebuie sa organizam un targ traditional si fiecare student cu standul sau.Asa ca nu stiu cu ce produse pot veni, caci trebuie sa prezentam si reteta.