| Bogdanpetrescu a întrebat:

Aveti idei de facultăți bune unde se foloseste matematica, însă fără info?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Totuși să știm cum să abordăm problema:

in ce clasă ești că baleezi intre medicină-inginerie-matematică-stomatologie parc ți-ai fi pierdut busola

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil mecanica, acolo nu se foloseste info asa mult. Hai si electronica, insa tot trebuie sa stii ceva despre microcontrollere si despre cum se programeaza (in mare).

| Frank51 a răspuns:

Orice fel de inginerie, dar in special mecanica, electronica, mecatronica.

| zilog a răspuns:

Mecanica lichidelor
Mecanica
Pneumatica hidraulica

De informaticieni programatori psihologi si contabili este lumea plina

Dar eu dadeam si 400 euro la un hidraulist pe ora de munca!

| DeathOfDreams a răspuns:

UBB, Facultatea de Matematică și Informatică, specializare Matematică.

| ViruseZ a răspuns:

Facultatea mate info, profil mate. Sunt multi care au terminat cu cunostinte minime in ale informatici.