| Suntsaracnuambani a întrebat:

E adevărat asta? Chiar se poate? Chiar e posibil?; https://spotmedia.ro/......-nou-ocean

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Dar asta se va întâmpla în miliooane de ani. Dar procesul a început și se vede ca o crăpătură, o falie care se tot lărgește cu câțiva cm pe an.

| blackann a răspuns:

Da, e adevarat. chiar s-a intamplat, bro.

| SingleForOne a răspuns:

Puțin spre deloc probabil. Placa tectonică africană se îndreaptă spre placa tectonică Arabiană, adică intră în continent. Va face parte în mod direct din continent, și probabil va dispărea Marea Roșie, canalurile din jur și golfurile, iar Marea Mediterană și cele din jur, Marea Neagră și Marea Caspică s-ar micșora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa vezi când se va rupe România de ținutul Secuiesc.