| CrazyKiddd a întrebat:

Bun...deci sunt a 8 a si vreau sa dau la un liceul cu profil-stiinte ale naturii,dar mi-e teama...Mi-e teama de schimbare, de profesorii pe care ii voi intalni etc.Acum,sunt la Waldorf unde toti profesorii sunt prietenosi si zambesc, nu sunt falsi si sunt obisnuit cu sistemul asta. Oare ma voi adapta in alta parte?

3 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Daca iti vezi de treaba ta totul va fi bine. Important e sa faci o impresie buna. Eu am trecut liceul cu bine am fost un elev bun, am profitat de fiecare oportunitate ai totul a mers bine.

| DavinaRosana a răspuns:

Incearca sa faci o impresie buna in prima si desigur, in primul an. Trebuie sa fii ‘a people person’, in sensul ca trebuie sa ai atitudinea unei persoane care sa o placa toata lumea, sa zambesti atunci cand trebuie, sa saluti respectuos pe toata lumea, sa incerci sa faci o gluma. sa spui un banc - See more at: http://lectiideviata.ro/......-de-liceu/

| DavinaRosana a răspuns:

Trebuie sa fii ‘a people person’, in sensul ca trebuie sa ai atitudinea unei persoane care sa o placa toata lumea, sa zambesti atunci cand trebuie, sa saluti respectuos pe toata lumea, sa incerci sa faci o gluma. sa spui un banc