| CrazyKiddd a întrebat:

Bun...deci sunt a 8 a si vreau sa dau la un liceul cu profil-stiinte ale naturii, dar mi-e teama...Mi-e teama de schimbare, de profesorii pe care ii voi intalni etc.Acum,sunt la Waldorf unde toti profesorii sunt prietenosi si zambesc, nu sunt falsi si sunt obisnuit cu sistemul asta. Oare ma voi adapta in alta parte? Eu sunt si mai timid.

1 răspuns:
| MisterSTAG a răspuns:

Crede-ma ca te vei adapta cu usurinta.Eu sunt in clasa a 11 si am avut aceeasi problema ca si tine.Te vei acomoda fara sa iti dai seama atat cu colegii cat si cu profesorii.Vor fi profesori ca si in cenerala, care vor fi prietenosi cu tine si te vor intelege in anumite probleme, dar si profesori mai severi.Este un lucru normal.Dar atata timp cat vei invata si vei fi linistit la ore nu vei avea probleme cu ei.