| crinawa a întrebat:

Buna,acum am trecut clasa a 12 a si nu stiu nimic la mate, nu am avut cum sa invat, va rog imi puteti spune si mie ce trebuie sa invat, cum sa fac, cu ce sa incep? Bani de meditatii nu am, va rog

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Inveti macar 4-5 ore pe zi? Sper ca ti-ai inchis Facebook si Instagram!

| Addrriiaannaaaa a răspuns:

Ceau,e lata rau treaba.Ia toata matematica din a 9-a pana intr-a 11 a lectie cu lectie,daca stai pe net mai mereu uita-te la videoclipuri la cum se rezolva acele exercitii,invata de pe net formulele de la fiecare lectie, va trebui si depui multa munca, chit ca vei pierde ore bune din timpul tau liber, macar stii ca ai luat bacul, sfatul meu este ca incepand de maine intr-o saptamana sa recitesti toata materia de a 9-a si sa reiei exercitiile facute la clasa, in urmatoarea saptamana reiei toata teoria de clasa a 10-a, la fiecare punct de teorie iei un exercitiu si aplici formula, in alta saptamana te apuci de materia de a 11-a repeti toata materia de a 11-a, incearca sa vezi unde ai cele mai multe goluri, si important este sa fi cu gandul la invatat.Pana incepi scoala o sa stii, chiar si cand incepi scoala fi atenta ce faci cu profu/profa si acasa reiei tot ce ai facut in acea zi la clasa.
P.S. daca nu te superi, pe ce profil esti?