| filipin a întrebat:

am 14 ani si sunt atras de circuitele electrice. Vreau sa stiu cu ce solutii dau pe o placuta electronica noua pentru a face acele contacte? de unde le pot cumpara unele mici si ieftine pentru a invata? Multumesc

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Te rog fii mai clar in ceea ce doresti, si in ce oras esti.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Aha, esti pasionat. Inscriete la un club de electronica daca ai in oras. Cand eram eu ca tine acum 30 de ani metoda era cam asta. Doar ca in loc de marker foloseam oja de unghii parca imi amintesc ca nu o coroda acidul, dupa care o curatam cu acetona.
https://www.youtube.com/watch?v=lom4Rh4Bcr0

| NyctophobicGhost a răspuns:

Clorura ferica.
Pentru inceput poti gasi solutii, clorura ferica, cablaje si alte componente, pe Mivarom.ro.
Eu de acolo cumpar uneori.
Pentru scheme, oscilatoare, surse in comutatie si alte montaje atractive imi poti lasa un mesaj in privat.

| NyctophobicGhost a răspuns:

Am uitat, daca o sa te prinda pasiunea asta, site-ul asta iti va fi Biblie de acum incolo.
http://www.alldatasheet.com/