| papushBBY a întrebat:

Am 15 ani (am trecut a9a) si dupa cum stiti inscrierile pentru liceu se fac pe 4 iulie,am locuiesc in Focsani si as vrea sa merg la loceu in Constanta, cum ar trebui sa procedez cu inscrirea avand in vedere ca nu am primit brosura cu lista de optiuni? (nu se da din Cta pana in Focsani)

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Găseşti "Broşura Admiterii 2014" ( pentru Judeţul Constanţa ) la linkul :
http://www.isjcta.ro/......2015-1.pdf

În data de 7 iulie 2014 are loc "Eliberarea fişelor de înscriere pentru candidaţii care solicită să participe la admitere în alt judeţ" - vezi "Calendarul" de la linkul oficial :
admitere.edu.ro/Info/CALENDARUL_ADMITERII_2014.docx

În perioada 7–8 iulie 2014 are loc "Completarea fişelor de înscriere de către absolvenţii clasei a VIII-a proveniţi din alte judeţe, la centrul special desemnat din judeţul pentru care solicită înscrierea" - SURSA = Calendarul de la linkul anterior.

"Elevii din alte judeţe care optează pentru o unitate de învăţământ din Judeţul Constanţa se vor înscrie la centrul special de înscriere organizat la sediul Inspectoratului Şcolar Judeţean Constanţa." - SURSA = Broşura de la linkul anterior.

Deci, în data de 7-8 iulie mergi cu dosarul la sediul ISJ Constanţa - vezi adresa la linkul :
http://www.isjcta.ro/? page_id=32
Acolo vei completa Fişa cu opţiuni!

Toate cele bune.

| Serban_Denisa_1996 a răspuns:

Pai descarci ghidul dupa net laughing