| Bogdan_9316 a întrebat:

Buna am 2 hamsteri pitici femela si mascul vreau sa va intreb ca inainte am avut 2 femele.Si am dat o femela pentru un mascul femela are 8 luni si masculu 1-2 luni cam asa ceva are ce? Si am sa va mai intreb ceva cu 2-3 zile au facut sex si nu stiu femela daca ee gravida sau daca aa putut masculu so lase gravida? Ca eu vreau, sa-mi faca pui, si nu stiu dupa cat timp imi dau seama ca femela ii a fata sau are pui? Cat trebuie sa ii mai las? Va rog frumos ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Amidepsi a răspuns:

Nu stiu daca hamsterul a ajuns la maturitate dar daca da, mai mult de 3 zile nu are cum sa dureze. Oricum, cand se nasc puii, sa il separi pe mascul de ei ca altfel ii mananca.Dar hamsterii nu sunt de incredere.Am avut si eu doi, am plecat 3 zile la mare(le-am lasat mancare)si cand m-am intors, baiatul decapitase fatastraight face

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai hamsterita o sa devina agitata, la o prietena i sa suit pe dulaplaughingpe bune acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ne intereseaza pe noi hamsterii tai la Educatie&Cultura Generala? Ia spune!
De ce nu respecti regulile si categoriile mister? Posteaza intrebarile unde trebuie de acum inainte daca nu vrei sa fii raportat! Haide si nu ne mai enerva!
P.S. femelele sunt gestante, nu gravide! Ca de aia exista limba romana, sa gasesti cat mai multe cuvinte in ea si sa le folosesti!

| SpatariuMihaela a răspuns:

Pai cred ca e insarcinata dar burta va creste mai tarziu.Gestatia la hamsteri dureaza in jur de 18 zile dar depinde de rasa