| andradamatei a întrebat:

Am cam inceput sa ma plictisesc si nu mai stiu ce sa citesc. Va rog sa`mi recomandati niste carti (nu conteaza de care, dar sa nu fie cu povesti), si la care e posibil un link unde pot s-o citesc online nu doar recenzia.Multumesc mult:*

Răspuns Câştigător
| DeniiiiRawr a răspuns:

Incearca ceva din literatura universala:
Laleaua Neagra-A. Dumas(cuprinde aproape toate tipurile de roman:romantic,drama, actiune, istoric)
Rosu si Negru-Stendhal
Pe aripile vantului
Mandrie si Prejudecata
Vampiratii(mai mult pentru baieti)

7 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Robert Kiyosaki : Tata bogat tata sarac
Robert Kiyosaki: Cadranul banilor

cartile astea mi-au deschis noi perspective in viata.

| shadovv a răspuns:

Nu citii Amurg, Harry Poter sau porcarii cu vampiri...

Incearca Petre Tutea - Intre Dumnezeu si neamu meu
Mircea Eliade - Memorii
sau orice alta carte...

| izabelageorgiana a răspuns:

Incearca seria "Amurg" (sunt 4 carti: Amurg, Luna noua, Eclipsa si Zori de zi) sunt absolut geniale. Intra pe www.wattpad.com sa le citesti sau pe scribd. Bafta!

| laurik1315 a răspuns:

Seria amurg
seria harry potter
seria jurnalele vampirilor
(astea trei serii le am eu in intregime pe calculator, daca te intereseaza)
mandrie si prejudecata(si pe asta o am )
castelul palarielului de A.J. Cronin
Jane eyre
Damnatii ( e cu ingerii.=pe~)
luna noua de kelley armstrong (nu are legatura cu amurg)

| andradamatei explică (pentru laurik1315):

Id`ul meu este ciupercuta_97 daca mi-ai putea tr si mie cartile ti-as fi recunoscatoare.

| daniellla a răspuns:

Buna,nu am linkuri,dar mie una mi-au placut foarte mult cartile "Vocile" si " Casa de la rascruce"ambele scrise de John Saul, sper ca te ajut, si la a 2 a ai si film, credhappy

| Cristy1 a răspuns:

Salut. Pentru mine the best e "NU TE MISCA" de Margaret Mazzantini. Sahttp://jlns.wordpress.com/......ntini/lut.