| Neko00345 a întrebat:

Bună, am câteva întrebări legate de facultățile de arte, mai exact UAD și UVT, am văzut că ambele au secție de Design, dar această secție se ramifică în mai multe specializări (ex, design grafic, design ambiental, design de produs...) sau e doar design în general?
De exemplu la UNArte au secție de Design cu specializare pe Design Grafic și aș vrea să știu dacă și la celelalte este așa deoarece pe asta aș vrea să merg.
Iar dacă ar fi cineva de la aceste facultăți dispus să mă ajute cu câteva informații, aș fi foarte recunoscătoare.
Mersi

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu am fost la uvt la altă facultate și am avut contact cu niște oameni de la arte care au spus tare ș asumat în fața întregii clase că e o porcărie unde profesorii nu-și dau deloc interesu, nu te ajută și te lasă de capu tău. mă gândesc că dcă nu era pe bune nu făcea așa show și în fața profei

| Adry05 a răspuns:

Părerea mea dacă vrei o facultate pe domeniu artistic măcar țintește spre facultățile de top din țară adică București, eventual Cluj? și totodată orașele astea unde ai și șanse să faci ceva cu facultatea asta.

| Neko00345 explică (pentru Adry05):

Mulțumesc mult!