| deni497 a întrebat:

Buna, am cateva nelamuriri despre facultatea de litere din Iasi si din Brasov. Ce limbi straine se pot studia la fiecare dintre ele? Pe mine m-ar interesa rusa si engleza. Trebuie sa ma pregatesc cumva inainte? As aprecia daca cineva ce a urmat cursurile de aici sau doar stie poate sa imi explice. Timpul trece si vreau sa iau decizia cea mai potrivita pentru mine. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Elelei a răspuns:

Intra pe site-ul fiecarei facultati si gasesti toate informatiile.
Da, trebuie sa cunosti limbile, macar la nivel de liceu.

| deni497 explică (pentru Elelei):

Eu la liceu am făcut doar engleză și franceza, rusa in schimb nu și nu as vrea sa continui cu franceza. Nu este o limba care îmi place.