| Ioana37336632788 a întrebat:

Am dat evaluarea nationala si am cateva intrebari. Imi va anula lucrarea daca am ingrosat cateva litere si am scris un cuvant prescurtat (din obisnuinta) si am incercuit conjunctia de la subordonata? Am stiut aproape tot insa imi e frica ca imi va anula lucrarea pentru "semne".

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu o să pățești nimic.

| SlenderMan299 a răspuns:

Iesi ma d-aici si nu mai speria copilul.
Cat despre semne, n-ai treaba. Asa eram si eu dupa ce am dat examenul pentru ca am taiat un cuvant cu doua linii in loc de una.Din atata nu cred ca se poate considera semn. Deci, stai linstit, totul va fi bine!

| Lola200228 a răspuns:

Hmmm îngroșarea literelor și prescurtarile pot fii considerate semne ca ai încercuit conjuncția de la subordonata nu e nimic. Sa speram ca nu îți anulează lucrarea dar nu cred ca o vor face, poate te vor depuncta.

| Ioana37336632788 explică:

Am facut toate exercitiile corect, nu vorbi fara tine daca nu stii happy Eram doar curioasa daca greselile alea imi vor anula lucrarea

| mngzx a răspuns (pentru Ioana37336632788):

E la mintea cocosului ca o sa ti se anuleze lucrarea