| StefaniaM a întrebat:

Am dat luni evaluarea nationala la romana, si din greseala mi-am ingrosat doua cuvinte (nu mi-a scris bine stiloul). Mi se poate anula lucrarea? Si daca, doamne fereste, mi se anuleaza lucrarea, ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Stai linistit, nu ti se va anula lucrarea. Chiar daca profesorii incearca sa va sperie (si cand eram eu in prag de Evaluare Nationala sau BAC o faceau), nu e chiar asa. Lucrari se anuleaza foarte rar, doar cand e ceva evident.

| KillaNoFilla a răspuns:

Nici vorba.nu e nici un semn, treaba cu parantezele si cu mazgalelile ca semn sunt doar o prostie dar mai bine sa nu le faci.

asa poti sa lasi orice semn, o mica zgarietura, o indoitura etc