| Eyesblue a întrebat:

Am de facut lucrarea de licenta si ma simt super confuza. Mi-am construit bibliografia iar acum trebuie sa iau fiecare carte in parte sa o studiez pe tema mea. Problema care ma deruteaza e urmatoarea : cand ma apuc sa scriu pentru licenta. Dupa ce consult toate cartile sau cum?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai logic ar fi asa: citesti intai toate cartile integral. Ulterior, iei fiecare capitol al tezei, recitesti din carti tot ce tine de capitolul respectiv, facandu-ti notite, scrii capitolul tezei, apoi treci al urmatorul capitol si tot asa. Bibliografia trebuie citita de mai multe ori, macar de doua.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu asa ar fi logic? sa studiezi mai intai meterialele si pe urma sa te apuci de scris?

| IonelaaYoni a răspuns:

Cam asa ar trebui. Doar nu te apuci de scris licenta apoi consulti cartile. Te ajuti de cartile alea dar in mare parte trebuie sa fie creatie proprie.