| Iubireameamika a întrebat:

Buna, am de facut un proiect intr-un program contabil in afara de saga, despre declaratia fiscala 601, cu capuri de ecran. Intrebarea mea este ce program gratuit de contabilitate si in acelasi timp sa fie usor de uitilizat as putea sa fac lucrarea?

1 răspuns:
| Jimiy a răspuns:

1. **GnuCash:** Este o aplicație open-source care oferă funcționalități de contabilitate pentru persoane fizice și mici întreprinderi.

2. **Wave:** Este o platformă online gratuită de contabilitate, potrivită pentru micii antreprenori și liber profesioniști.

3. **Manager:** Un program de contabilitate gratuit, ușor de utilizat, cu o gamă variată de funcții.

4. **Sleek Bill:** Deși se axează pe facturare, are și caracteristici de bază de contabilitate și este gratuit pentru utilizarea limitată.

5. **ZipBooks:** Oferă servicii gratuite de contabilitate, inclusiv facturare, gestionare a cheltuielilor și rapoarte financiare.