| Antonia90 a întrebat:

happy
am inceput sa citesc Hanul Ancutei.Nu prea am inteles "mare branza" din primele pagini laughing
Ati citit cartea? v-a placut? Merita citita?
O zi buna! happy

Răspuns Câştigător
| Skeletonized a răspuns:

E o carte interesantahee hee Nu se compara cu un roman dar e frumoasahappy
Sadoveanu are un stil aparte de a scrie happy incearca sa mai citesti putin, macar jumatate si daca nu iti place treci mai departe happy (nici eu nu ma dau in vant dupa scrierile lui Sadoveanu, dar Hanul Ancutei are ceva special prin atmosfera si cadrul in care se desfasoara totul happy )

11 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

N-ai ce face draga mea! E vacanta! Uita-te la seriale, filme, asculta muzica, iesi afara etc.

| DiDi a răspuns:

Bună!

Am citit cartea şi pot să spun că e interesantă. Cartea cuprinde mai multe povestiri care au la bază originea poporului român. E adevărat că unele povestiri sunt mai greu de înţeles, însă la un moment dat, toate se vor aşeza.
Eu, de voie sau de nevoie am citit-o, aşa ca ţi-aş recomanda şi ţie s-o citeşti, mi s-a cerut atât în şcoala generală cât şi la liceu.

| greenish a răspuns:

Am cititi-o si eu. dar la fel ca tine, nu am inteles mai nimic laughing

| Dizzydizz a răspuns:

Buna
da am citit-o acum 1 an
e interesanta.
Citeste o pentru ca iti va trebui la bac.
ew zic ca e mai mult asa...gen basmhappy
imi placesmug
lecturare placuta.

| Iuliaana a răspuns:

Am citit-o, primele 5, arhaismele uneori te pot deruta dar daca citesti de mai multe ori o sa le intelegi. E dragutsa cartea, putin plictisitoarelaughing ca sunt povestiri istorice dar...

| Quiss a răspuns:

Cartea e ok, nu cine stie ce, dar nah, asta este. Si normal ca nu intelegi multe din primele pagini, mai ales daca esti cu mintea-n alta parte...

| xSoaked a răspuns:

Hanul Ancutei laughing mie imi place mult, sincer e chiar tare

| IrxnIroxyI a răspuns:

Buna! Am citit cateva dintre povestiri : Negustor Lipscan, Fantana dintre plopi, Cealalta Ancuta si Iapa lui Voda. Mie mi s-a parut foarte interesanta Fantana dintre plopi. Ti-o recomand.

| Tiffany89 a răspuns:

Am invatat-o la scoala... E interesanta.Citeste mai departe si o sa intelegi.

| skydriver a răspuns:

Nu stiu sa-ti spun daca merita sau nu, insa pot sa-ti spun ca daca citesti 10 pagini dintr-o carte nu ai cum sa intelegi "mare branza"! mai insista si daca nu se leaga nimic, nu o mai citi!

| Cristi2399 a răspuns:

Am citit dar...

Nu se prea intelege nimic...

big grin