| Louuder98 a întrebat:

Am intrat la uaic la buget si as vrea sa stiu care e treaba cu bursele, daca se ia bursa din primul semestru pe baza mediei de la admitere sau doar din al doilea semestru pe baza mediilor din sesiune.

2 răspunsuri:
| 94Lucifer94 a răspuns:

Depinde de tipul de bursă. Dar da, există acea bursă de merit care se acordă celor mai buni studenți după punctaj, din al doilea semestru.

| Andrei277 a răspuns:

Da,si eu sunt la uaic, se ia bursa de merit, daca esti printre primele persoane intrate din facultate