| Adrianaadrianaa a întrebat:

Am intrat la Universitatea din București la Facultatea de Sociologie pe specializarea Resurse Umane la buget, insa am aplicat si la ASE pentru Finante Banci, tot la buget. Intrebarea mea este care facultate credeti ca ar fi mai ok s o urmez? Mie mi ar placea ambele domenii, atat HR, cat si cel bancar, dar chiar nu stiu ce sa aleg daca voi intra si la ASE. As dori informatii in legatura cu tot ce stiti, conditii de munca, salariu, ore de munca etc. Va multumesc frumos!

1 răspuns:
| FoundYouLover a răspuns:

Nu sunt specialista in domeniu, dar din ce-am auzit daca faci ASE-ul ai mai multe sanse sa-ti gasesti un job.Mai intereseaza-te si tu. Daca poti intreaba absolventi de la ambele facultati acelasi lucru si vezi ce s-a ales de ei, si intreaba si studenti de-al acestor facultati de ce au ales facultatea respectiva, ce meserii ar putea avea apoi.Fa si cate o lista cu calitati si cu defecte pentru ambele facultati si vezi care ti se pare mai buna de urmat.