| Mariaaa333 a întrebat:

Am mai pus intrebarea asta o data, dar nu am aflat nimic. Poate ma puteti ajuta.Am fost in 2011 la o facultate la buget doar timp de 3 luni(fara sa intru in vreun examen ) dar mi-am retras actele tarziu (septembrie 2012). Practic nu am terminat facultatea si nu au fost decat 3 luni de prezenta.

Acum vreau sa ma inscriu la alta facultate. Mai pot pica la buget? Daca da cum fac? Nu pot sa nu mentionez facultatea cealalta dar nici nu pot spune ca am urmat-o...
Daca mentionez facultatea aceea nu voi mai fi eligibila pentru buget? Am dat si un e-mail la facultatea respectiva dar nu mi-a raspuns nimeni.

Am mai gasit si alte informatii ca daca ai facut sa zicem doar 1 an la buget la o facultate si ai renuntat si esti acum la alta ca ai avea dreptul sa faci 2 ani fara taxa si sa platesti doar unul...Doar ca nu am vazut nimic oficial si vreau sa fiu sigura ca e adevarat.
Mersi.

Răspuns Câştigător
| CinevaNou a răspuns:

Da, cum ai zis mai jos este.
La facultatea respectiva probabil ai fost doar primul semestru la buget, nu si al 2-lea(e cam imposibil sa intri la buget fara niciun examen promovat, ai avut de platit ceva pentru sem2?). Deci ar trebui sa mai ai 5 semestre la buget.

| Mariaaa333 explică (pentru CinevaNou):

Aha..Mersi m-am mai linistit.Da as putea spune ca a fost doar un semestru.(octombrie-decembrie). Va fi vreo problema oare ca actele le-am retras atat de tarziu si sa se considere 1 an la buget?
Stiu ca am predat legitimatia de student chiar in ianuarie. A trebuit sa aman actele pentru ca-mi cereau sa returnez bursa de merit si nu aveam bani.
Mersi.

| CinevaNou a răspuns (pentru Mariaaa333):

Deci nu cred ca aveai cum sa intri la buget si semestrul 2 daca n-ai promovat niciun examen, iar daca n-ai avut de platit si taxa pentru semestrul 2, probabil ca te-au retras dupa primul semestru. Banuiesc ca ai facut cererea de intrerupere atunci cand ai predat legitimatia, adica in ianuarie.

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sună la secretariatul facultății. E singurul mijloc de a afla răspunsul. Renunță la trimiterea email-urilor, posibil să nu fie citite!