| Redsunshine33 a întrebat:

Am nevoie de adeverință medicală tip pentru facultate.
Am fost la medic și nu avea de acest fel, doar acea adeverință care seamănă cu o scutire.
Am căutat pe google și nu am găsit nimic concludent, nici poze, nici documente pdf ca să pot descărca eu și să merg cu ea la medic.
E vreo problemă dacă adeverința nu este tip?
Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poftim.
https://forum.softpedia.com/topic/225830-adeverinta-medicala-tip-ms-1811/
E jos de tot.
Dar mergi cu ea la medicu de familie. Mie mi-a rezolvat de 2 ori cu stampilele alea si toate cele.

| AndraLavi a răspuns:

Nu conteaza ca arata ca o scutire, atat timp cat acolo se precizeaza ca esti clinic sanatoasa, si nu ai boli contagioase. Pe ei asta ii intereseaza in mod special.