| Opersoana22 a întrebat:

.Am nevoie de ajutor...Sunt clasa a 8-a si mi s-a spus daca vreau sa intru la un liceu din alt judet. Iar eu am spus ca da si am acceptat sa trimita fisa inspectoratului. Dar acum nu mai vreau sa dau la acel liceu, vrand sa dau la unul de la mine din judet. Faptul ca am acceptat sa imi permita sa intru la un liceu din alt judet imi poate afecta cu ceva faptul ca acum vreau sa dau la un liceu de la mine din judet?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu te va afecta, daca faci lucrurile cum trebuie. Scrie-i inspectorului un mesaj (trimis pe aceeasai cale pe care trebuia sa trimiti fisa) in care sa ii spui ca iti pare rau, dar te-ai razgandit, consideri ca e mai bine pentru tine sa mergi al un liceu in judetul tau, ca ii multumesti pentru sustinere si oferta, dar consideri ca alegerea pe care o faci acum e mai buna pentru viitorul tau. Omul va intelege

| Petrache_Irina_2003 a răspuns (pentru Brigaela):

Da...Multumesc, dar nu i-am spus niciunui inspecor, ci directorului.Care a zis ca ii va trimite prin mail cine vrea sa aiba posibilitatea la un liceu din alt judet.

| Brigaela a răspuns (pentru Petrache_Irina_2003):

Scuze, am inteles gresit. Solicita o audienta la director si comunica-i decizia ta impreuna cu scuzele de rigoare. Nu se va intampla nimic.