| Maya1512 a întrebat:

Am nevoie de niste date de pe Eurostat in ceea ce priveste statistici cu ponderea asigurarilor de raspundere civila auto in PIB si ponderea asigurarilor generale in PIB si nu reusesc sa le gasesc. Am cautat mult, dar degeaba. Ma poate ajuta cineva cu o indicatie la ce ramura le-as putea gasi. La formarea PIB-ului nu am gasit nimic.

1 răspuns:
| shrink a răspuns:

Directiile judetene de statistica ofera publicului informatiile pe care le cauti. Mergi la ei, faci o cerere pentru date si obtii ce cauti. (daca esti din Bucuresti, mergi la INS)