| Gigi777 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi si informatii in legatura cu profilele de la liceu.

Nu stiu ce sa fac. Mai am aprox. 2 luni si trebuie sa ma duc la un liceu.

Ma gandesc sa ma duc pe profil la mate-info pentru ca imi place matematica,chimia si fizica, dar nu stiu ce as putea sa ajung. In acelasi timp as vrea sa ma duc pe profil biologie chimie ca sa ma fac medic.

Parintii,, ma sperie" ca este foarte greu la medicina si sa ma duc la mate-info.

As vrea sa salvezi vieti, dar am o pasiune pentru informatica.

Informatica am facut-o numai in clasele 5 si 6. Se ia totul de la capat din clasa a 9-a?

Am inteles ca trebuie sa fiu un om viteaz daca vreau sa devin doctor...

Si care este diferenta dintre mate info simplu, intensiv si bilingv engleza?

Va rog, am nevoie de niste sfaturi( informatii)

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca vrei medic nu prea conteaza profilul ales de tine ci sa faci facultatea de medicina.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Informatica am facut-o numai in clasele 5 si 6. Se ia totul de la capat din clasa a 9-a? - Da reiei totu de la 0, no problem!

Si care este diferenta dintre mate info simplu, intensiv si bilingv engleza? - intensivii fac de vreo două ori mai multe ore de info (dacă îți place materia, du-te) Bilingv - cred căești tare la engleză!

Am inteles ca trebuie sa fiu un om viteaz daca vreau sa devin doctor... - nu trebuie să fii viteaz, ci să tocești biologia și chimia!

| Gigi777 explică (pentru sierra1):

Am inteles. Multumesc!