| grosudana a întrebat:

am nevoie de un comentariu la un citat despre limba romana nu mai puntin de 1 pag.nu conteaza citatul.va rog mult ajutati-ma. FUNDA+VOT"

1 răspuns:
| geoiulia a răspuns:

Cine isi uita trecutul, este condamnat sa-l retraiasca=Daca uiti greselile stramosilor si modul in care l-au rezolvat va trebui sa gresesti si tu si sa iti gasesti singur o rezolvare.Cine nu isi recunoaste originile, starea de sine, greselile si trecutul, va repeta la nesfarsit si la nesfarsit exact lucrul de care fuge.

Spune-mi ce tii minte ca sa-ti spun cine esti=Daca iti deschizi mintea si vorbesti despre tine fara frica celuilalt o sa ii fie usor sa afle cine esti. Daca esti atent si retii, acest lucru inseamna ca iti pasa indeajuns de un anume lucru/ persoana.

Atat am putut sa te ajut, sper ca te-am ajutat.