| CristiMihai23 a întrebat:

Buna, am o intrebare. Am intrat la un liceu pe care nu mi-l doream(a fost o optiune pusa aiurea) si la care mi-ar fi greu cu naveta. Mai pot face ceva la inspectorat sau trebuie sa sa astept pana cand ma pot transfera?

2 răspunsuri:
| isemilia a răspuns:

Nu. Daca acolo ai fost repartizat atunci va trebui sa astepti sa te transferi. Ai posibilitatea pana atunci sa mergi la camin (daca e posibil si daca naveta e atat de lunga) sau sa faci drumul un semestru / doua (depinde ce medie de admitere ai avut, in functie de ea te poti transfera si dupa un semestru)

| nicunicu3 a răspuns:

Astepti un semestru si te transferi si niciodata sa nu pui un liceu pe care nu il vrei