| Lalysuka a întrebat:

Am o intrebare:atunci cand completam lista cu optiunile pentru liceu trebuie sa le punem neaparat in ordine descrescatoare a mediilor? Va rog sa imi raspundeti repede, daca este posibil! E urgent! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

In ordinea sectiilor la care vrei sa intri

| Đϋffγ a răspuns:

Nu este obligatoriu...pui ce licee vrei tu (de ex poti sa pui pe primul loc un liceu cu media 5 si al doilea sa pui unu cu media 9)

| HoneyCocaine a răspuns:

Nu. trebuie sa le pui in ordinea preferintelor tale.

| Gabitzu246 a răspuns:

Pui in medie descrescatoare de exemplu tu ai media 7 sa zicem, iar tu pui acolo liceele cu media 9, 8, 7, 6, 5,si 4 chiar daca nu ai cum sa intri la cele cu media 5 si 6 este bine sa le pui si pe alea ca nu stii cati elevi sunt acolo si poate sa te bage la o medie mai mica intelegi? Deci le pui in ordine descrescatoare.

| ChristinneVonD a răspuns (pentru Gabitzu246):

Aberezi.

| Gabitzu246 a răspuns (pentru ChristinneVonD):

Cum sa iti spun nu am chef sa ma cert cu voi, toti profesorii mi-au spus sa pun cat mai multe optiuni posibile in ordine descrescatoare si mi-au spus si de ce, exista posibilitate ca daca pui 2-3 licee s-au profiluri la care vrei sa intrii chiar daca ai media peste media de admitere la liceul respectiv exista posibilitatea sa nu mai aiba loc si pentru tine pentru ca mai intai ii pune pe cei cu mediile cele mai mari si pe tine sa puna unde mai are ei loc si pentru tine, stiu multe multe cazuri din astea aveau media 8 si au ajuns la mecanica unde s-a intrat cu media 5

| ChristinneVonD a răspuns (pentru Gabitzu246):

Stiu si eu de ce trebuie sa punem cat mai multe optiuni, dar intrebarea baiatului era daca este neaparat sa le punem in ordine descrescatoare.Tu ai spus ca da, eu am zis ca aberezi fiindca nu este deloc adevarat. Daca el are media 9 si vrea sa intre la un liceu cu media 7.8 va pune foarte frumos pe primul loc liceul pe care si-l doreste!

| Gabitzu246 a răspuns (pentru ChristinneVonD):

Pai il pune pe ala primul si sa mai puna macar inca doua dupa ca sa stie ca nu o sa aiba probleme

| ChristinneVonD a răspuns (pentru Gabitzu246):

Normal ca asa va face. Vroiam doar sa iti atrag atentia la modul de exprimare happy

| JustForFewSeconds a răspuns:

Prima optiune conteaza foarte mult si o pui pe care ti-o doresti, liceul la care vrei sa intri! Apoi pui si celelalte licee la care ai vrea sa mergi...nu conteaza daca pe prima o pui cu media 8 iar a doua mai mare! Succes si bafta la liceu!big grinbig grinbig grin

| dani97 a răspuns:

Nu. le pui cum vrei u. te sfatuiesc ca la inceput sa pui liceele unde vrei sa intri. prima optiune este de obicei luata in calcul. sper ca te-am ajutat. bafta

| alex161090 a răspuns:

Poti pune in ordinea care vrei tu