| brokxy a întrebat:

Buna, Am o intrebare, daca pentru bac vreau sa o iau inainte si sa invat operele de pe net,daca sunt putin mai diferite caracterizate in alt stil, e vreo problema daca nu le scriu exact cum ni s-au predat in clasa?

5 răspunsuri:
| RorySan a răspuns:

Doamne,nu.De ce ar fi o problema?
Nu trebuie sa scrii motamo.Nu te ajuta si mai mult te vei incurca.
Eu iti sugerezi sa iti face scheme..si sa iti creezi propiul tau stil in a crea esee.Desigur,sa respecti cerintele cerute pentru eseu.
Si te poti inspira de pe orice site doresti..Atata timp cat informatiile sunt corecte si cat timp respecti ceea ce iti cere.Eu nu vad asta ca o problema.

| Blidaru_Cosmina_1997 a răspuns:

Nu este nicio problema, atat timp cat toate cerintele sunt indeplinite, nu are nimeni ce sa obiecteze, de fapt, asta e si scopul, fiecare sa scrie cum intelege mai bine, pe stilul lui, cat timp indepineste obictivele. Nu lucrarile unor oi.

| RorySan a răspuns (pentru RorySan):

Sugerez*

| anamariarot a răspuns:

Îți dai seama că profesorul care îți corectează nu are habar de cum ți-a predat profesorul de la clasă. Chiar dacă înveți altceva, trebuie să ții cont de structura eseului, adică nu să scrii preliminariile la sfârșit când ele trebuie scrise la început.

| NevermindXEXEXD a răspuns:

Am terminat clasa a 12-a, sunt in pragul bac-ului, crede-ma ca nu e nici macar o problema daca le iei de pe net, insa sugerez sa le iei din Cartea Definitiva pentru ca sunt mai bune... mai toti din clasa mea le au luat din carti.