| silvy23bibi a întrebat:

Bună, am o întrebare destul de urgenta. Profesoara mea de fizica m-a mutat și mi-a dat un cu totul alt test pentru că am luat un 10 la materia ei. Testul meu a fost de un nivel mai ridicat și mi-a fost greu să îl rezolv pentru că nu ne-a predat acel tip de probleme. Întrebarea mea este daca are voie să facă asta...

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta ce v-a predat la scoala, profesorul a vazut ca in tine un posibil olimpic si iti incearca puterile si cunostintele.
Acelasi lucru s-a intamplat si cu nepotul meu, care in clasa a VIII-a era pus sa rezolve probleme de liceu si chiar le rezolva. A ajuns intr-adevar olimpic, pentru ca fizica era materia lui preferata.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, are voie, de ce nu?
Stai linistit ca iti va pune acel 10 in catalog.
Ti-a dat un test mai greu, ca sa-ti vada adevaratul nivel la fizica, considerandu-te un elev foarte bun, probabil uramand sa te recomande pentru vreo olipiada scolara.
Asat este un lucru foarte bune pentru tine!

| silvy23bibi explică (pentru Violleta2022):

Noua nu ne-a predat acel lucru. Acel tip de probleme apare în manuale de clasa a9-a iar eu sunt mult mai mică.

| Violleta2022 a răspuns (pentru silvy23bibi):

Nu are importanta ce v-a predat la scoala, profesorul a vazut ca in tine un posibil olimpic si iti incearca puterile si cunostintele.
Acelasi lucru s-a intamplat si cu nepotul meu, care in clasa a VIII-a era pus sa rezolve probleme de liceu si chiar le rezolva. A ajuns intr-adevar olimpic, pentru ca fizica era materia lui preferata.