| username2468 a întrebat:

Bună!
Am o întrebare: din ce lecții la matematică se dă la bac la subiectul 1?
Mă refer, că la fiecare exercițiu are un titlu și dau câteva exemple: arăți că radical dintr-un nr. lângă o paranteză cu doi radicali care se adună egal 0, rezolvarea în mulțime a nr reale a unei ecuații și multe altele.
Măcar titlurile lecțiilor le-aș vrea că vreau să învăț totuși puțin.

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Din cate imi amintesc eu, ce era mai greu la bac la Subiectul 1, trigonometrie, polinoame si geometrie plana. Cred ca din astea poate pica orice, dar de obicei doar ultimul exercitiu de la subiectul 1 e mai greu.

| Andrei200202 a răspuns:

La subiectul 1 sunt lecții de clasa 9-10.