| Valentin445 a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care au terminat Facultatea de Limbi Moderne Aplicate, specializare Engleza-Franceza sau pentru cei care sunt translatori la firme:cat castigati la firma la care va aflati? Te poti face si altceva in afara de translator? Ai sanse sa iti gasesti un job rapid dupa terminarea facultatii? Este obligatoriu sa faci si master-ul ca sa ii arati angajatorului ca ai experienta? Multumesc frumos

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am doua prietene care au terminat Engleza - Franceza si s-au reprofilat. Daca vrei sa inveti limbi, cauta ceva mai exotic, nu ai nevoie de facultate ca sa traduci din engleza - franceza, exista atestate pentru asta.