| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Am o întrebare pentru o prietena a mea. Dacă iei bacalaureatul in prima sesiune Iulie și te accepta la o facultate in sesiunea din toamna te mai poți înscrie la alta facultate la care nu aveai medie in prima sesiune? (pentru ca preferi alta decât cea la care ești admisă)?

3 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Te poți înscrie, dar nu uita că la prima facultate locul se confirmă în prima săptămână dacă nu mă înșel unde plătești taxa de înmatriculare etc, deci se complică prea mult și își asumă un risc inutil.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Chiar nu înțeleg asta. Ca să te înscrii, te poți. Ca să te primească, trebuie să îndeplinești criteriile de admitere din acel moment, al toamnei, de exemplu.

| Wr3nch a răspuns:

Poate da admitere, de acolo depinde daca sunt locuri disponibile sau nu.