| CatalinaAlexandra5566 a întrebat:

Buna am o mare nelamurire
Am fost in clasa 9 si nu prea m.am dus adica doar cateva zile ma duceam sincer nu aveam placerea sa ma duc gaseam diferite scuze pentru a nu ma duce aveam 1 singura nota la o materie
De curand s au dat corigentele si un coleg a zis ca am fost si eu strigata dar eu n am fost deloc la liceu cum v am zis doar cateva zile asa
Eu vreau ss ma mut la alt liceu la ţara la matusamea cunosc foarte multe persoane in liceul ala dar mi ss spus de la persoane apropiate ca cica daca daca am ramas cu situatia neincheiata nu cred ca o sa mi dea fişa de la liceu
Va rog am nevoie de ajutor urgent ajutati-ma daca n am fost tot anul si n am dat nici corigenta inseamna ca am ramas repetenta? Si daca are asta vreo legatura adica daca ma duc la liceu si le zic ca n am fost deloc o ss le zic si eu ca se luau de mine nu stiu cine mrg si poate mi.o da voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| AlexandrulS a răspuns:

Cam complicat daca nu ai dat nici corijenta este posibil sa te fi lasat repetenta si nu mai ai ce sa faci. Nu stiu cand se incheie situatia la cei corijenti dar cred ca s-a incheiat pentru ca mai sunt vreo 2 saptamani pana incepe scoala... deci nu cred ca mai ai ce face decat sa te muti dar tot in clasa a 9 a. Repet daca a incheiat de facut situatile celor corijenti si te-a bagat ca si repetenta nu poti face nimic sa intorci, trebuia sa te duci la corijente si rezolvai cumva cu 1-2 profesori de treaba.

| CatalinaAlexandra5566 explică (pentru AlexandrulS):

Deci ma pot muta la alt liceu dar tot in clasa 9 nu?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CatalinaAlexandra5566):

Asa ti a zis sau nu ai inteles? Mergi la scoala si intreaba acolo cum sa faci sa te muti si sa i ti inchei situatia cu notele, nu inteleg de ce esti asa de nepăsatoare nu te intereseaza scoala tu crezi ca mutindu te la alt liceu o sa fie altceva? Tot tu esti cu obiceiurile tale sa chiulesti de la scoală oriunde te duci daca faci asa nu vei avea nicio șansă, daca acum faci asa mai tîrziu cînd vei avea serviciu si lipsaesti asa te dau ăia afară nu au nevoie de una ca tine.Ce varsta ai? Parintii tai ce zic in privinta absentelor tale nemotivate de la scoală? Sau nu este treaba lor.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Scuze si lipsești am vrut sa zic