| fef13 a întrebat:

Am o mare nelamurire am trecut in a 12 a si o data cu asta dau si bacul. Eu il dau la romana, mate, iar pentru a treia materie am mari dubii nu stiu ce sa aleg intre geografie si logica. Deci, care e mai usoar, ai mai putin de invatat si poti lua nota mare? Va rog sa ma ajutati cu un sfat, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Zurelin a răspuns:

Buna, abia ce am dat bacul acum am terminat, am dat la Ro mate si geografie, si ca fiu mai direct la geografie esti incredibil de usor, am luat 9.8, sau dat numai lucruri generale, nimic iesit din comun, mentionez ca in a 12-a si 11~ nu am mai invatat nimic la geografie, dar aveam o pasiune pentru ea in generala si atunci invatasem.

| fef13 explică (pentru Zurelin):

Multumesc! Acum imi este mai clar.❤

| Zurelin a răspuns (pentru fef13):

A si pentru a adauga, am doi prieteni care au dat la sociologie ( ceva asemanator cu logica, cred cel putin ) si materia avea doar 12 lectii, dar au fost depunctati pentru exprimare, pe cand la geografie este 75% grila.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca n-ai logica, alege geografia happy

| fef13 explică (pentru Bula):

Pai am facut logica in a 9 a dar de atunci si pana acum asa ma gandesc ca geografia e materie proaspata doar de a 12 a si am si un profesor destul de bun. Dar mi-e frica ca e mult de invatat. Multumesc!

| Iunix a răspuns:

Alege geografia și nu o să regreți.

| SynapseNinja a răspuns:

Ținând cont de lungimea materiei, ți-aș recomanda logica, că e doar de a 9-a. Însă dacă nu ți-a plăcut logica și ai avut note mici în a 9-a, alege geografia. Acum depinde de ce îți place.

| CORGE20 a răspuns:

Buna! In primul rand, alegerea ar tb sa tina cont de preferintele tale legate de aceste doua materii. Eu ti-as recomanda logica, pentru ca materia este scurta ( doar cls 9a) si usurica. ☺ succes!